- 22 LISTOPADA 2015 – 
PRZEŻYWAMY DZIŚ UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 
****************************************
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.            UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2015
* ofiary składane dziś  na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne naszej parafii czyli planowany remont elewacji zewnętrznej kościoła.
* o godz. 12.00  msza św. w intencji małżeństw przeżywających w tym miesiącu rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
* po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie członków Żywego Różańca.
* po mszy św. o godz. 16.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
*  o godz. 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed zgłoszeniem dzieci do sakramentu chrztu św.

2.            WTOREK –24.11.2015 – wspomnienie  św. męczenników Andrzeja i Towarzyszy

3.            PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2015
* Caritas Parafialna będzie zbierać przed kościołem do puszek ofiary na paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii.
* ukaże się nowy numer „Posłańca św. Teresy”
*o godz. 14.00 msza z udziałem kandydatów do sakramentu bierzmowania

4.            INNE
*od pierwszej Niedzieli Adwentu w przedsionku kościoła czynny będzie sklepik „Caritas-u”, gdzie tradycyjnie będzie można nabywa świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” oraz inne rzeczy świąteczne.
* w środę po wieczornej mszy św. spotkanie Wspólnoty Lektorów i Psałterzystów.
* zapraszamy już dziś, szczególnie dzieci, na msze św. roratnie, które rozpoczniemy 30 listopada  o godz. 18.00. Przypominamy o adwentowych lampionach.
* w zakrystii i kancelarii można już zaopatrywać się w opłatki wigilijne.
* w dniach 28-29 listopada organizowany jest „Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Siedlce”. Szczegóły na plakacie.
* zapraszamy do Starej Kaplicy w czwartek (26.11) i niedzielę (29.11)o godz. 19.00 na projekcję filmu „Czy naprawdę wierzysz?”. Bezpłatne wejściówki do odebrania w zakrystii.
*„Dnia 27 listopada br. o godz. 10.00 w Auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach  odbędzie się Konferencja naukowa poświęcona życiu i działalności Sługi Bożego Biskupa Adolfa Piotra Szelążka, biskupa diecezji łuckiej, pochodzącego ze Stoczka Łukowskiego, absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Obrady poprzedzi Msza św. w siedleckiej Katedrze odprawiona o godz. 9.00.
* przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in. Jak nasza diecezja przygotowuje się do 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Roku Miłosierdzia? Jaka Francja, Europa, Kościół i świat po zamachach w Paryżu? Czy chrześcijanie powinni się bać? oraz ile powinna trwać żałoba, jak długo nosić czarny strój, czy częste wizyty na cmentarzu po śmierci bliskiej osoby są czymś naturalnym? Zachęcamy do czytania.

5.             Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

   - 15 LISTOPADA 2015 - 
Przeżywamy dziś XXXIII Niedzielę Zwykłą
****************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. TRZYDZIESTA  TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2015
* Gościmy zespół muzyczno-ewangelizacyjny z naszej parafii z Poznania. Przez całą niedzielę animują  liturgię a po mszach przed kościołem rozprowadzają płyty .
*  o godz. 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed zgłoszeniem dzieci do sakramentu chrztu św.

6. PIĄTEK - 20.11.2015
* po porannej mszy św. całodzienna adoracja NS. Zapraszamy do modlitwy.
*  o godz. 19.30 nabożeństwo „Wieczór miłosierdzia”. Najpierw półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze śpiewem, następnie odczytanie przyniesionych na kartkach próśb parafian i śpiewana koronka do Bożego Miłosierdzia a wreszcie Eucharystia sprawowana w tych wszystkich intencjach. Zakończenie Apelem Jasnogórskim ok. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2015
* ofiary składane na tace przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszej parafii czyli planowany remont elewacji zewnętrznej kościoła.
* o godz. 12.00  msza św. w intencji małżeństw przeżywających w tym miesiącu rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
* po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie członków Żywego Różańca.
* po mszy św. o godz. 16.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
*  o godz. 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed zgłoszeniem dzieci do sakramentu chrztu św.
8. INNE
* Bractwo św. Judy Tadeusza, Wydział Duszpasterski Kurii Siedleckiej oraz I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach zapraszają na kolejne spotkanie popularno-naukowe z cyklu dotyczącego rodziny. Odbędzie się ono w czwartek, 19 listopada 2015 r. o godz. 19.00, w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (ul. Bpa Świrskiego 54). Tematem będzie: „Program in vitro, czy ochrona medycyny rekreacyjnej".
* przy wyjściach z kościoła nowy numer „Misyjnych Dróg” i  „Echa katolickiego”, w którym m.in.: duchowych dobrodziejstwach płynących  ze spowiedzi św. generalnej; jak właściwie rozumieć i przeżywać tzw. msze św. z modlitwą o uzdrowienie; o fazach żałoby i jej ważnym etapie jakim jest przebaczenie sobie i zmarłym; jak żyć z cukrzycą i jak radzić sobie ze zwyrodnieniem kolan. Zapraszamy do czytania

10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Święta

św. Leonarda, kapłana - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Konrada, Sylwestra

Licznik

Liczba wyświetleń:
2355666

Statystyki