Owoce odnowy

Owoce odnowy.


Owocem odnowy jest nowy, osobisty związek z Jezusem jako obecnym, żyjącym Panem i Zbawicielem. Doświadczenie mocy Ducha Świętego sprawia radykalne, wewnętrzne nawrócenie oraz głęboka przemiana życia, która prowadzi do służby i świadectwa oraz głoszenia Ewangelii słowem i czynem. Nowy związek z Jezusem owocuje często uzdrowieniem stosunków międzyludzkich, rozbitych malżeństw, czego sami doświadczamy w naszym nowym życiu.
Owocem odnowy jest miłość do Kościoła i pragnienie dla Niego odnowy źródła jako życia: chwały Ojca, panowania Syna i mocy Ducha, stąd pragnienie i podjęcie comiesięcznych czuwań z cała wspólnotą Kościoła.
W glębi każdego z nas płynie potężny, rwący strumień Ducha Świętego, udzielonego nam podczas chrztu i bierzmowania. Niestety, woda z tego źródła nie zawsze wydobywa się na powierzchnię. Odnowa w Duchu Świętym jest odkryciem tego strumienia, jest ,,przebiciem się'' do samego źródła ,,wody żywej''.
,,Niech się rozwesela pustynia i spieczona ziemia, niech się raduje step i niech rozkwitnie!Niech wyda kwiaty jak lilie polne, niech się rozraduje, skacząc i wykrzykując z uciechy (...). Bo trysną zdroje wód na pustyni i strumienie na stepie, spieczona ziemia zmieni się w pojezierze, spragniony kraj w krynice wód" (Iz 35,1 - 2,7)
Dziękujemy Ci Panie, za dar Odnowy w Duchu Świętym. Dziękujemy za powiew Twojego Ducha Świętego, którego tchnąłeś na powrót w nasze serca.

 [1] 

Powrót

Święta

Piątek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń:
5777107

Statystyki